Κυριακή 26 Σεπτεμβρίου 2010

Kαι τώρα η Κοπεγχάγη

Τη νίκη με 2-1 πήρε ο Παναθηναϊκός απέναντι στον Πανιώνιο για την 4η αγωνιστική της Superleague με σκόρερ τους Νίνη και Κατσουράνη.
Γενικά η ομάδα έδειξε σε καλύτερη κατάσταση απ' ότι στα προηγούμενα παιχνίδια αλλά και πάλι δεν ήταν αυτό που θα θέλαμε να δούμε. Η αλήθεια είναι ότι ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου, Μάχο, βρέθηκε σε πολύ καλή μέρα και σταμάτησε αρκετές φορές τον Cisse αλλά και κάποιες άλλες ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν από τους παίκτες μας. Το τέρμα του Μάχο παραβίασε ο Νίνης στο 43' όταν πήρε το rebound μετά από πολύ καλή επέμβαση του τερματοφύλακα των Νεοσμυρνιωτών και με πολύ ωραία κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Από εκείνο το σημείο και μετά φάνηκε να ανεβαίνει η ομάδα δημιουργώντας κάποιες πολύ καλές ευκαιρίες μέχρι να έρθει το 2-0 ύστερα από πολύ όμορφο σουτ του Κατσουράνη στο 63'. Εν συνεχεία η απόδοση των πρασίνων μειώθηκε αισθητά κάτι που έδωσε το δικαίωμα στους παίκτες του Πανιωνίου να δημιουργήσουν ευκαιρίες και τελικά να μειώσουν στις καθυστερήσεις του αγώνα αφού λίγα λεπτά πριν είχε αποβληθεί ο Νίνης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Το παιχνίδι με τον Πανιώνιο λοιπόν περνάει στην ιστορία πλέον και σειρά έχει το πάρα πολύ σημαντικό παιχνίδι με την Κοπεγχάγη την Τετάρτη. Η νίκη είναι επιτακτική...
Υ.Γ.: Τώρα που ακυρώθηκε γκολ του Αστέρα Τρίπολης και ευννοήθηκε ο οσφπ, δε διαπράχθηκε έγκλημα κατά της Ελλάδος "κύριε" Μαρινάκη;