Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2010

Και τώρα η Rubin

Μετά από ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός κέρδισε τον πάοκ με 1-0 έπειτα από πανέμορφο γκολ του Βύντρα στο 20'. Γενικά η ομάδα ήταν πολύ καλή στο πρώτο ημίχρονο πραγματοποιώντας την καλύτερη της εμφάνιση μέχρι εκείνο το σημείο και το 1-0 είναι πραγματικά λίγο μιας και ο Cisse κυρίως βρέθηκε αντιμέτωπος μία φορά με το δοκάρι και αρκετές ακόμα με τον πολύ καλό Κρέσιτς. Στο δεύτερο ημίχρονο η απόδοση της ομάδας έπεσε αισθητά κάτι που έδωσε το δικαίωμα στον παοκ να πιέσει χωρίς όμως να δημιουργήσει ευκαιρίες με εξαίρεση μια κεφαλιά στο 85' που ανάγκασε τον Τζόρβα σε πολύ όμορφη απόκρουση.
Η νίκη στον πρώτο από τους δύσκολους αγώνες που ακολουθούν ήρθε και πλέον ακολουθεί η Rubin την Τετάρτη στο ΟΑΚΑ.